FAQ

Jak dokonać rezerwacji?

Dokładamy wszelkich starań, aby jak najbardziej ułatwić Wam proces rezerwacji wybranej imprezy. Nasza strona jest On-line, liczba miejsc i dostępność apartamentów jest aktualna zawsze na daną sekundę. Dla maksymalnego ułatwienia rezerwacji właściwego dla Ciebie wyjazdu, stworzyliśmy własny bardzo prosty i szybki formularz rezerwacyjny po wypełnieniu, którego można szybko i bezpiecznie potwierdzić zgłoszenie płatnością korzystając z szybkiego przelewu on-line, karty płatniczej, przelewu tradycyjnego lub skorzystać z rat Dot Pay. Poniżej opisujemy ten krótki proces, aby ułatwić Ci rezerwację. Zobacz >>

Z jakich miast wyjeżdżamy?

Poniżej lista miast i konkretnych punktów, z których ruszamy na nasze wyjazdy:

- Warszawa - parking pod Pałacem Kultury i Nauki - Plac Defilad
- Łódź - stacja benzynowa BP k. KFC, ul. Kątna 1
- Katowice - stacja benzynowa BP z McDonalds na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia
- Wrocław - Park Handlowy Bielany, parking dla autokarów przy IKEA, ul. Czekoladowa 5
- Kraków - ul. Pasternik 66, stacja benzynowa Arge po prawej stronie wyjeżdżając z Krakowa w kierunku autostrady A4
- Poznań - Franowo, Szwedzka 2 koło restauracji McDonald's
- Ostróda - Stacja Shell/Burger King,  - Plebiscytowa 3
- Gdańsk - Stacja Paliw Orlen/KFC, Miałki Szlak 14

Czy na wszystkie wyjazdy można pojechać ze wszystkich miast?

Ze względu na ilość wyjazdów i miejsca do których się udajemy trasę przejazdu ustalamy wstępnie już na etapie przygotowania oferty. Część miast może być z dopłatą co przedstawiamy w formularzu rezerwacji na etapie zapisu. Wyjazd z niektórych miast może być realizowany dodatkowym autokarem lub tzw. połączeniem antenowym do trasy głównego autokaru (przewoźnikiem liniowym autokarowym/kolejowym). Wyjazd z niektórych miast jest też uzależniony od ilości zapisanych uczestników (wówczas minimalną liczbę podajemy w opisie oferty). 

Czy możemy ze znajomymi jechać autokarem z różnych miast?

 

Wybierając wspólną rezerwację należy wybrać to samo miasto wyjazdu. Jeśli chcecie mieszkać razem ale jechać z różnych miast stosujemy wyjątki. Musicie jednak pamiętać, że mogą to być różne autokary.

Do kiedy należy wpłacić pieniądze?

Wysłanie formularza zgłoszeniowego nie gwarantuje miejsca na wyjeździe. Aby Twoja rezerwacja była 100 %-owa, należy wpłacić zaliczkę w wysokości 400 PLN, w ciągu 24h od wysłania zgłoszenia (formularza). Jeśli rezerwujesz imprezę z transportem lotniczym należy dopłacić dodatkowo wartość biletu lotniczego. Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej na miesiąc przed datą wyjazdu.

Ile bagażu mogę zabrać ze sobą?

Ze względu na Wasz komfort i bezpieczeństwo w naszych autokarach obowiązują limity bagażu: 1 bagaż główny (miękka torba) o wadze do 20 kg. 1 komplet sprzętu sportowego do 12 kg - (deska plus buty/narty- buty i kije) 1 bagaż podręczny (o wymiarach pozwalających umieścić go pod nogami lub na górnej półce autokaru).

W przypadku lotów - limity określa linia lotnicza. W sezonie 2018/2019 latamy z Wizz Air! Przy każdej ofercie w sekcji Transport znajduje się ta informacja.

Czy jest możliwość rezerwacji apartamentu 2-osobowego?

Generalnie Tak, w niektórych przypadkach wiąże się to z koniecznością dość znacznej dopłaty, ale taka możliwość jest. W przypadku rezerwacji apartamentu 2-os. należy szybko podejmować decyzje ponieważ ich ilość jest zwykle mocno ograniczona. Polecamy w wyszukiwarce skorzystać z filtra Pokój 2-os.

W jaki sposób uczestnicy mogą testować na wyjeździe sprzęt?

Jeśli na danym wyjeździe planowane są testy sprzętu sportowego, sprzęt dostępny jest u wskazanego instruktora. Dany sprzęt testujemy cały dzień - w przypadku wielkiego zainteresowania konkretnym modelem deski/nart testujący zmieniają się co pół dnia - tak aby każdy zdołał wyrobić sobie opinie :)

Jeżeli ze względu na złe warunki atmosferyczne zostaną zamknięte wyciągi, to czy nastąpi zwrot pieniędzy przez dany region?

Zdecydowanie nastawiamy się na to, że wszystkie lub większość wyciągów będzie otwarta. Jeżeli faktycznie wszystkie trasy są zamknięte, większość regionów zwraca pieniądze za niewykorzystane dni jazdy.

Czy końcowe sprzątanie w apartamentach w Alpach jest obowiązkowe?

Wszystko zależy od oferty. Informacja ta podana jest zawsze w sekcji cena zawiera/cena nie zawiera. W większości wypadków we Francji jest to dopłata opcjonalna (można posprzątać samemu), a we Włoszech jest ona obowiązkowa. Przy czym należy pamiętać, że niezależnie od wszystkiego opłata za sprzątanie nie obejmuje aneksu kuchennego.

Jak zarezerWować właściwy dla siebie typ apartamentu?

Nasze oferty obejmują zakwaterowanie przy pełnym obłożeniu apartamentu Basic. Niemalże zawsze można poprawić komfort zamieszkania wybierając nocleg w mniejszą liczbę osób, aby sprawdzić dopłaty wystarczy kliknąć przycisk 
Zarezerwuj -> Rezerwuję cały apartament, a pokaże nam się cała lista dostępnych opcji. Zalecamy rezerwacje całego apartamentu tym samym z góry gwarantując sobie konkretny apartament - Uwaga dane muszą być prawdziwe. W przypadku podania zmyślonych danych zaliczkę trzeba zapłacić za wszystkie osoby, a osoba, która finalnie pojedzie na wyjazd będzie miała pełną cenę. Jeśli nie wiesz jeszcze z kim lub w ile osób chcecie jechać, zawsze możesz zrobić rezerwację indywidualnie na dokwaterowanie, pamiętaj jednak że jak już będziecie mieć komplet do apartamentu to będziecie mogli wybrać sobie apartament z aktualnie dostępnych.

Czy organizator rygorystycznie przestrzega dopuszczalnej ilości bagażu?

Przestrzeganie ilości bagażu to nie kwestia organizatora, a panujących przepisów i względów bezpieczeństwa. 20kg to całkiem sporo, a nikt nie będzie ścigał was za 1 czy 2 kilogramy nadwagi. System 1 torba/walizka do 20 kg + 1 sztuka sprzętu sportowego + mały bagaż podręczny sprawdza się w 100% w końcu jedziemy na 1 tydzień ;)

Jak wyglądają apartamenty?

Przy każdym z campów staramy się jak najdokładniej opisać wygląd apartamentów w sekcji "nocleg". Jeśli dana rezydencja nimi dysponuje, udostępniamy rzuty z "lotu ptaka" poszczególnych apartamentów, a jeśli nie to staramy się opisać je jak najbardziej obiektywnie i dokładnie.

Jaką mam gwarancję, że będę mieszkał w apartamencie ze wskazanymi przeze mnie znajomymi?

Gwarancja w tej kwestii jest 100%-towa, odbieracie klucze razem jako sład do jednego apartamentu. My nie ingerujemy w to z kim chcesz mieszkać - to są Twoje Wakacje ;)

Kiedy trzeba płacić za sprzątanie apartamentu?

"Wysprzątane" apartamenty to takie, które po pobycie zostaną doprowadzone do stanu w jakim je otrzymaliśmy. Wówczas opłata za sprzątanie nie będzie potrącona z kaucji. Z całą pewnością w apartamencie nie może być śmieci, brudnych naczyń, żywności w lodówce etc. Podłogi powinny być przetarte (w łazience) lub odkurzone w pokojach.

Czy osoby, które nie są studentami mogą pojechać na każdy wyjazd?

Oczywiście, że tak, górnej granicy wieku nie ma. Warunkiem uczestnictwa na wyjeździe jest ukończenie 18 roku życia. Chociaż za sprawą zgody opiekunów i od tej zasady zdażają się odstępstwa. Nasze wyjazdy przeznaczone są zarówno dla studentów, jak i dla tych, ktorzy studentami już nie są. Gwarantujemy, że każdy niezależnie od wieku będzie bawił się znakomicie.

Bagaż zagubiony lub uszkodzony w PODRÓŻY LOTNICZEJ?

Jeśli bagaż zostanie zagubiony, uszkodzony bądź opóźniony, możesz to zgłosić po przybyciu
na lotnisko docelowe. W obszarze tranzytowym udaj się do stanowiska odbioru bagażu lub zajmującego się
obsługą utraconego bagażu, gdzie należy wypełnić raport niezgodności mienia (PIR). Jeśli nie złożysz raportu na lotnisku docelowym, nie możemy przyjąć odpowiedzialności. Jeśli bagaż nie zostanie znaleziony w ciągu 21 dni od zgłoszenia jego utraty na lotnisku docelowym, Wizz Air będzie odpowiedzialny za straty. Nie możemy być odpowiedzialni za bagaż błędnie zidentyfikowany przez innego pasażera — za wszystkie koszty odpowiada ten pasażer. Ze względów bezpieczeństwa lub operacyjnych bagaż rejestrowany może być przewieziony lotem alternatywnym. W takich przypadkach Wizz Air nie odpowiada za opóźnienie dostarczenia bagażu. Pełna treść>>

Dlaczego ubezpieczenie jest obowiązkowe?

Wszyscy nasi uczestnicy na wyjzdach zimowych są objęci naszą polisą ubezpieczeniową. Jest to wymóg wyjazdu z nami. Jest on podyktowany wprost ustawą o usługach turystycznych, która mówi, że turysta musi zostać ubezpieczony właściwie. W przypadku wyjazdów naciarskich takie ubezpieczenie jest zatem niezbędne. Podczas zapisów nie weryfikujemy innych polis naszych uczestników, ani pod kątem merytorycznym, ani stawek, ani tego czy podczas trwania całego turnusu polisa na pewno będzie działać.

Czy w apartamentach w Alpach na wyposażeniu są ręczniki?

W większości wypadków ręczniki nie są na stanie apartamentów. Jeśli dana rezydencja udostępnia w cenie pobytu ręczniki, wówczas ta informacja znajduje się w opisie oferty. Ps. W hotelach oczywiście ręczniki są na wyposażeniu :)