24.06.23 - 01.07.23

Livigno

Włochy


BRAK MIEJSC

Bike & Hike Camp Livigno

Gwiazdka
HOTEL
Gwiazdka
OKOLICA

W tym sezonie zabieramy Was do kultowego Livigno w letniej odsłonie na BIKE & HIKE CAMP


Nasze ukochane Livigno to miejsce z niekończącą się listą propozycji na aktywne sprzędzanie czasu: jazda w bike parku, wycieczki enduro, piesze wędrówki, trening wysokościowy czy golf. Po dniu spędzonym w górach, nieważne czy na rowerze, czy pieszo czekać będą na nas między innymi: kameralne i klimatyczne miejsca na otwartym terenie do wspólnego spędzania czasu przy grillu, kompleks basenów z aquaparkiem, możliwość widokowych lotów paralotnią lub helikopterem, bary, restauracje, kluby i puby, których jest tu mnóstwo i które latem funkcjonują jeszcze lepiej niż zimą. Opcje są nieograniczone. Wszystko to w otoczeniu najpiękniejszych widoków i zapierającej dech przyrody! 

 

Na tym campie chcemy podzielić się z Wami naszą zajawką i zarazić Was miłością do sportu jakim jest MTB, Downhill i Enduro. Na miejscu czekają na nas dwa genialne Bike Parki na Mottolino oraz Carosello, a do tego setki kilometrów tras Enduro. Jeżeli leżenie plackiem na plaży niekoniecznie należy do Twoich ulubionych wakacyjncyh aktywności, kochasz góry i poszukujesz sportów, które dadzą Ci zastrzyk adrenaliny, trafiłeś/aś właśnie w odpowiednie miejsce :)  
 

 

1299

Region

Włoskie Livigno to jedna z najbardziej popularnych miejscówek narciarskich zimą oraz rowerowych latem. Ma naprawdę dużo do zaoferowania: kolarstwo górskie, piesze wędrówki, trening wysokościowy, golf.  Można tu uprawiać sport z innymi miłośnikami gór, lub po prostu spędzić czas z bliskimi i cieszyć się wędrówkami w otoczeniu pięknej przyrody. Miejscowość położona przy granicy ze Szwajcarią ma jeszcze jeden plus – jest obszarem strefy wolnocłowej, co oznacza że kupimy tam alkohol, sprzęt elektroniczny, perfumy czy paliwo taniej o podatek VAT (taniej niż w Polsce!). Ten niewątpliwy atut Livigno nie przyciąga tam jednak tak mocno, jak fantastyczne trasy rowerowe. Livigno leżące w dolinie pomiędzy dwoma grzbietami – Mottolino i Carosello 3000, na których zboczach znajdują się bike parki.

Carosello 3000 oferuje 11 tras zjazdowych o łącznej długości 50km, w tym nasz ulubiony Roller Coaster oraz H-Dream. Jeśli wydaje Wam się że trasy na otwartym stoku nie urozmaiconym naturalnymi przeszkodami są nudne to… mylicie się. Niezliczona ilość idealnie wyprofilowanych zakrętów, band, stolików, doubli i innych przeszkód jest po prostu bajką! Na dokładkę na stoku prace cały czas trwają i powstają kolejne trasy! Dzięki temu na Carosello będzie można każdy zjazd robić inną trasą, a spotkanie innych rowerzystów na stoku należy naprawdę do rzadkości. Mega zajawką jest TUTTIFRUTTI EPIC MTB tour czyli wyprawa rowerowa odpowiednia dla rowerzystów praktycznie na każdym poziomie. 

Drugim i chyba najbardziej popularnym bike parkiem w Livigno jest Mottolino. Otwarty w 2005 roku podczas Pucharu Świata DH oferuje 13 tras i kosmiczną ilość atrakcji jak jump area do ćwiczenia skoków, north shore’y pokryte wieloma długimi kładkami oraz poduszkę powietrzną dla amatorów miękkiego lądowania. Bardzo szybka kolejka wywozi nas gondolką do góry w niecałe 10 minut na 2400 m!  Jak można opisać bike park Mottolino? To prawdziwy rowerowy raj! Trasy o różnych poziomach trudności dostosowane są do różnych rowerów, od xc, przez enduro, DH po trasy specjalnie dla e-bike’ów! Dodatkowo na szczycie Mottolino zaczyna się trasa Panoramica, niezwykle malownicza i widokowa trasa z widokiem na góry i wspaniałymi (coś nowego…) zjazdami, ale także podjazdami.

 

Trasy

 

 

Mottolino

 

 

Carosello3000

 

Nocleg i okolica

Apartamenty Livigno

Zakwaterowani będziemy w centrum Livigno, w pobliżu sklepów, restauracji i barów. W tym tygodniu proponujemy zakwaterowanie w 4-osobowych apartamentach z dwoma sypialniami (nikt nie śpi w salonie), kuchnią i łazienką.
 

Zdjęcia poglądowe przedstawiające przykładowe apartamenty z naszej oferty.
Możliwe opcje zakwaterowania możesz sprawdzić klikając przycisk ZAREZERWUJ.

 

Atrakcje

SZKOLENIE MTB/ENDURO/DOWNHILL

Podczas naszego BIKE CAMPU oferujemy 3-dniowy BIKEPASS w cenie ok. 135 EUR/os. (płatne na miejscu) i szkolenie rowerowe:

Szkolenie 2h w cenie 80 EUR/os. płatne na miejscu
Szkolenie 3h w cenie 100 EUR/os. płatne na miejscu 
Szkolenie 4h w cenie 150 EUR/os. płatne na miejscu

Zajęcia prowadzone będą w bikeparku przez doświadczonych  i wykwalifikowanych riderów i obejmować będą: 

- Opanowanie prawidłowej  postawy i pozycji na rowerze grawitacyjnym

- Balans, poprawę równowagi i naukę hamowania 

- Naukę pokonywania nierówności i przeszkód terenowych

- Wykorzystywanie terenu do nabierania prędkości (pompka) 

- Naukę właściwego pokonywania zakrętów i zakrętów profilowanych 

- Podstawowe skoki na przygotowanych do tego elementach terenowych

 

Nie musisz być pro riderem! Wyjazd przeznaczony jest dla osób na każdym poziomie - również dla osób całkowicie początkujących, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z tym wspaniałym sportem.  

 

WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU

Na miejscu można wypożyczyć sprzęt rowerowy:
Wypożyczenie sprzętu dla dorosłego (rower, kask, ochraniacze)  w cenie 75 EUR/dzień (płatne na miejscu)

 

Livigno to miejsce z niekończącą się listą propozycji na owocne spędzanie czasu. Po dniu spędzonym w górach nie ważne czy na rowerze czy pieszo czekać będą na nas między innymi: kameralne i klimatyczne miejsca na otwartym terenie do wspólnego spędzania czasu przy grillu, kompleks basenów z aquaparkiem, możliwość widokowych lotów paralotnią, możliwość lotów helikopterem, bary, restauracjie, kluby i puby, których jest tu mnóstwo i które latem funkcjonują jeszcze lepiej niż zimą. Niezapominajmy również o podatkowych walorach Livigno dzięki temu ceny (szczególnie na produkty wyskokowe) są bardzo niskie... w tym tygodniu nastawiamy się jednak na maksymalny progres umiejętności, a zakupy pozostawiamy na ostani dzień pobytu ;)

 

 

Podróż

Dojazd własny

Na wszystkie nasze wyjazdy można dostać się we własnym zakresie.
W formularzu rezerwacyjnym wystarczy wybrać opcję 'Dojazd własny'.

 

BUS 

Na ten wyjazd oferujemy również transport wygodnym, nowoczesnym busem Feel The Flow posiadającym dużą przestrzeń dla pasażerów w cenie 600 PLN/os. Dodatkowo każdy pasażer może zabrać na pokład: 1 torbę podróżną lub plecak do 15 kg, 1 bagaż podręczny do 5 kg oraz 1 sprzęt sportowy (rower do 15 kg). 

Na ten wyjazd wyjeżdżamy z:
Warszawy  
Łodzi  
Gliwic  

 

 

 

Cena

Cena obejmuje
 • Zakwaterowanie w apartamentach zgodnie z opisem (możliwe opcje zakwaterowania możesz sprawdzić klikając przycisk 'Zarezerwuj')
 • Opieka rezydenta/pilota
 • Ramowy program wyjazdu Feel the Flow
 • Dostęp do Wi-Fi
 • Bielizna pościelowa i ręczniki
Cena nie obejmuje
 • Obowiązkowego ubezpiecznia SPORT&TRAVEL
  w wysokości 90 PLN
 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i TFP w wysokości 20 PLN
 • Zwrotnej kaucji pobieranej przez rezydencję ok. 200 €/os.
 • Zwrotnej kaucji za bikepass 5 €/os.
 • Końcowego sprzątania ok. 75 €/apt.
 • Taksy klimatycznej 1,25 €/dzień
 
Dodatki opcjonalne

Ubezpieczenie

W przypadku ubezpieczenia kosztów rezygnacji obowiązuje ubezpieczenie: OWU Kontynenty

Wszyscy nasi podróżni w czasie podróży jak i podczas korzystania z atrakcji sportowych mają doliczane do ceny specjalnie sportowe ubezpieczenie objęte warunkami OWU Multitravel:

Wariant AS+SE tzn. amatorskie uprawianie sportów, a także sporty ekstramalne m.in. kolarstwo górskie zjazdowe do kwot:

KL wraz z assistance 100.000 € , OC 77 000 €,
NNW 4000 €, BP 400 €, SS 500 €

 

Legenda: KL - koszty leczenia; OC - odpowiedzialność cywilna; NNW - następstwa nieszczęśliwych wypadków; BP - bagaż podróżny; SS - sprzęt sportowy

 

 


☑OWU Feel The Flow