28.08.23 - 03.09.23

Livigno

Włochy


BRAK MIEJSC!

Bike Camp Livigno x Dirt It More

Gwiazdka
HOTEL
Gwiazdka
OKOLICA

W tym sezonie razem z ekipą Dirt It More zabieramy Was na Bike Camp do kultowego Livigno!

Dirt It More to ekipa rowerowych przyjaciół, dla których ekstremalna jazda na rowerze jest jak powietrze, bez którego nie da się oddychać. Od ponad dekady tworzą polską scenę rowerową i dzielą się swoim doświadczeniem. 

Livigno to nie tylko najbardziej wyluzowane miejsce na mapie Włoch wśród miłośników sportów zimowych, ale też rowerowy raj dla wszystkich bikerów. Ekipa Dirt It More wraca tu regularnie dla zróżnicowanych tras, niesamowitych widoków, pysznego włoskiego jedzenia i klimatu, którego doświadczył każdy, kto spędził tu chociaż chwilę! Przed Wami 4 dni intensywnej jazdy w doborowym towarzystwie. Jan Kiliński i Andrzej Wrzosek wraz instruktorami Ride It poprowadzą Was przez sieć tras Mottolino i Carosello.

 

3999

Region

Włoskie Livigno to jedna z najbardziej popularnych miejscówek narciarskich zimą oraz rowerowych latem. Ma naprawdę dużo do zaoferowania: kolarstwo górskie, piesze wędrówki, trening wysokościowy, golf.  Można tu uprawiać sport z innymi miłośnikami gór, lub po prostu spędzić czas z bliskimi i cieszyć się wędrówkami w otoczeniu pięknej przyrody. Miejscowość położona przy granicy ze Szwajcarią ma jeszcze jeden plus – jest obszarem strefy wolnocłowej, co oznacza że kupimy tam alkohol, sprzęt elektroniczny, perfumy czy paliwo taniej o podatek VAT (taniej niż w Polsce!). Ten niewątpliwy atut Livigno nie przyciąga tam jednak tak mocno, jak fantastyczne trasy rowerowe. Livigno leżące w dolinie pomiędzy dwoma grzbietami – Mottolino i Carosello 3000, na których zboczach znajdują się bike parki.

Najbardziej popularnym bike parkiem w Livigno jest Mottolino. Prawdzie freeridowy bikepark z pazurem! Sporo hopek, technicznych zjazdów, drewnianych konstrukcji. Miejsce dla tych, którzy lubią pojechać mocniej i polecieć wyżej. Znajdą się tu trasy dla średnio-zaawansowanych i zaawansowanych riderów. Na miejscu nie brakuje dobrego jedzenia, a wszystko odbywa się  w scenerii niesamowitych widoków i freestylowego klimatu Mottolino “Fun Mountain”.

Carosello 3000 to druga strona miasteczka i zupełnie inny charakter. Carosello to miejsce dla odkrywców i romantycznych enduro riderów. Mówimy tu o sieci tras w stylu flow trail i single track rozpiętej pomiędzy kilkoma wyciagami. Miejsce robi wrażenie swoją wielkością! Dla lepszej motywacji odwiedzenia każdej z tras koniecznie trzeba podjąć wyzwanie Tutti Frutti Epic tour i zebrać wszystkie owoce (w formie pieczątek) przypisane do głównych tras kompleksu

 

 

Trasy

 

 

Mottolino

 

 

Carosello3000

 

Nocleg i okolica

Garni Gimea

 

Obiekt Garni Gimea położony jest zaledwie 150 metrów od ośrodka Carosello 3000. Oferuje on pokoje z balkonem i widokiem na góry. Na miejscu dostępny jest taras słoneczny z leżakami oraz czynny codziennie bar. Obiekt usytuowany jest 5 minut spacerem od przystanku, z którego kursują autobusy do oddalonego o 2 km centrum miasteczka Livigno. Dojazd samochodem do miejscowości Bormio zajmuje 45 minut. Obiekt Gimea zapewnia też bezpłatny prywatny parking i bezpłatną przechowalnię sprzętu. Zaledwie kilka metrów od hotelu przebiega trasa rowerowa.

 

Do naszej dyspozycji są 2-osobowe pokoje z prywatną łazienką i balkonem. W każdym pokoju znajduje się sejf, łazienka z prysznicem i suszarką oraz telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych. Ręczniki, pościel, codzienne sprzątanie i śniadania serwowane w barze, które obejmują produkty słodkie i słone są wliczone w cenę.


Zdjęcia poglądowe przedstawiające przykładowe pokoje z naszej oferty. Wybierając rezerwację indywidualną zostaniesz losowo przydzielony do pokoju. Dokładną cenę oraz możliwe opcje zakwaterowania możesz sprawdzić klikając przycisk ZAREZERWUJ. 

Atrakcje

 

Podczas naszego BIKE CAMPU oferujemy 4-dniowy BIKEPASS i 4 dni jazdy z instruktorem przewodnikiem z elementami szkoleniowymi.

Ekipa Dirt It More pokaże i pomoże:

Janek Kiliński Andrzej Wrzosek wraz z ekipą instruktorów zadbają, żeby Wasze rowery były indywidualnie ustawione, dobiorą trudność tras do umiejętności i przeprowadzą przez proces pokonywania dowolnej skoczni lub dropa! Podzielimy się w grupy - każda z nich pojedzie w miejsca dopasowane dla siebie. Nie będziemy męczyć was ćwiczeniami, które możecie wykonać w lokalnym bikeparku. Na wyjeździe możecie liczyć na dużą ilość jazdy i wsparcie doświadczonych ludzi. Jeśli nie jesteście pewni swoich rowerowych fundamentów a chcecie wykorzystać w pełni tą włoską przygodę to koniecznie umówcie się na szkolenia indywidualne przed wyjazdem.

 

JAN KILIŃSKI

Moja przygoda ze skakaniem na rowerze zaczęła się 18 lat temu i kształtowała całe moje dalsze życie. W tym czasie startowałem w zawodach 4X, Dirt, Downhill i  Enduro. 11 lat temu założyłem firmę Dirt It More dla dostarczania na rynek rozwiązań związanych z kolarstwem grawitacyjnym. Zajmujemy się projektowaniem części, torów rowerowych, organizacją zawodów, ale przede wszystkim dzieleniem się swoim doświadczeniem podczas szkoleń i wyjazdów rowerowych. Szkolenia rowerowe to dla mnie możliwość przekazania zdobytej wiedzy, ale też podzielenie się moja pasją. Każde rowerzysta jest inny, dlatego szkolenie jest dopasowywane do indywidualnych potrzeb.

ANDRZEJ WRZOSEK

Rower poznałem dzięki ekipie Dirt it More i już w wieku 15 lat jeździłem z nimi na pokazy, budowałem trasy i uczestniczyłem w największych projektach ekipy. Jeszcze jako nastolatek poza kopaniem na Kazoorce, zbudowałem swój spot treningowy, żeby podczas zawodów i pokazów mieć do dyspozycji srogie sztuczki. Szybko też poznałem co to kontuzje i zrozumiałem, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie do jeżdżenia po najtrudniejszych trasach w bikeparkach, czym dzielę się z kursantami. Szkolę w formie jakiej nauczyłem się od przyjaciół – razem przechodzimy cały proces, żeby bezpiecznie zaliczyć daną trasę, przeszkodę czy hopę. Wiem, że czasem lepiej odpuścić i spędzić cały dzień na rowerze, niż zawiesić się na wymagającym elemencie. Mój styl szkoleń to luźna atmosfera, ale zorganizowana grupa, która trzyma tempo i jest zdeterminowana do progressu.

 

 

 

Podróż

Autokar 

Limit bagażu 'autokarowego' na jednego uczestnika: 1 torba podróżna lub plecak do 20 kg, 1 rower oraz 1 bagaż podręczny do 5 kg.

Bardzo prosimy o rygorystyczne przestrzeganie ww. limitów. Z powodu obowiązujących przepisów drogowych, względów bezpieczeństwa oraz dbając o Wasz komfort, przewoźnik wprowadza bezwzględną kontrolę wagi bagażu. Z powodów logistycznych prosimy Was o pakowanie się do miękkich toreb, a nie do walizek ze stelażem czy typu „skorupa”. Miękkie torby są o wiele lżejsze przez co można zabrać ze sobą więcej rzeczy, ponadto zdecydowanie łatwiej jest je zapakować do luków.

Na ten wyjazd wyjeżdżamy z:
Warszawy 19:00
Bielska-Białej 0:00
 

* Podane godziny mogą ulec zmianie. 
** W przypadku, gdy nie uzbiera się grupa min. 20 osób podróż odbędzie się wygodnym busem FTF. 

 

Dojazd własny

Na wszystkie nasze wyjazdy można dostać się we własnym zakresie. W formularzu rezerwacyjnym wystarczy wybrać opcję 'Dojazd własny', a skalkuluje on automatycznie zniżkę 500 PLN od osoby.

 

 

Cena

Cena obejmuje
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych zgodnie z opisem (możliwe opcje zakwaterowania możesz sprawdzić klikając przycisk 'Zarezerwuj')
 • Wyżywienie BB
 • Przejazd autokarem 
 • 4-dniowy Bike Pass Livigno o wartości 131€
 • 4 dni jazdy z instruktorem przewodnikiem z elementami szkoleniowymi
 • Opieka rezydenta/pilota
 • Ramowy program wyjazdu Feel the Flow
 • Dostęp do Wi-Fi
 • Ubezpieczenie SPORT & TRAVEL 
 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i TFP w wysokości 20 PLN
Cena nie obejmuje
 • Wypożyczenie roweru
 • Wypożyczenie ochraniaczy i kasku
 
Dodatki opcjonalne

Ubezpieczenie

W przypadku ubezpieczenia kosztów rezygnacji obowiązuje ubezpieczenie: OWU Kontynenty

Wszyscy nasi podróżni w czasie podróży jak i podczas korzystania z atrakcji sportowych mają doliczane do ceny specjalnie sportowe ubezpieczenie objęte warunkami OWU Multitravel:

Wariant AS+SE tzn. amatorskie uprawianie sportów, a także sporty ekstramalne m.in. kolarstwo górskie zjazdowe do kwot:

KL wraz z assistance 100.000 € , OC 77 000 €,
NNW 4000 €, BP 400 €, SS 500 €

 

Legenda: KL - koszty leczenia; OC - odpowiedzialność cywilna; NNW - następstwa nieszczęśliwych wypadków; BP - bagaż podróżny; SS - sprzęt sportowy

 

 


☑OWU Feel The Flow

Zobacz także