13.03.20 - 22.03.20

Arzl im Pitztal/Jerzens

Austria


Pitztal Gletscher

Gwiazdka
HOTEL
Gwiazdka
TRASY
Gwiazdka
OKOLICA

/ liczba uczestników 60 / Pitztal czyli austriacki Tyrol, Alpejski kurort z prawdziwego zdarzenia! Doskonały termin w środku sezonu z mnóstwem śniegu. Podróż z Polski o 10 godzin krótsza niż w przypadku ofert do Francji.

 

 

Największe atuty tego wyjazdu:

• Po prostu Austria, blisko z Polski!

• Pitztal gwarantujący pewne warunki śniegowe

• Austriackie trasy narciarskie, czyli pewny sztruks

• Przejazd mega komfortowym autokarem klasy ROYAL XXL, z powiększoną przestrzenią na nogi

2139
Zarezerwuj

Region

Dolina Pitztal przerodziła się z jednej z odosobnionych dolin w jeden z najbardziej popularnych regionów narciarskich w Tyrolu. Położona w wysokich partiach górskich dolina Innerpitztal otoczona jest trzytysięcznikami Alp Ötztalskich. Przyjemnie uformowana przyroda otwiera wejście do doliny a na jej końcu króluje lodowiec Pitztaler Gletscher (3440 m), którego to przysłania jedynie najwyższa góra Tyrolu - Wildspitze (3768 m).

Karnet narciarski wliczony w cenę obejmuje obszar Hochzeiger, który umożliwia dostęp do 9 wyciągów, 7 wyciągów taśmowych i 40 km tras narciarskich. Dzięki wysokiemu położeniu (1450 - 2450 m) i nowoczesnym urządzeniom naśnieżającym na całym terenie narciarskim jazda gwarantowana jest aż do później wiosny.

Głównymi atutami terenu narciarskiego są wyciągi z podgrzewanymi siedzeniami i osłoną przeciwwietrzną, długi zjazd panoramiczny ze wspaniałymi widokami, snowpark z Box- i Kicker-Line, zjazd z pomiarem czasu oraz 6-kilometrowy tor saneczkowy. Dla zaawansowanych narciarzy Zirbenfall będzie prawdziwym wyzwaniem, to najbardziej stromy odcinek na Hochzeiger z 80-procentowym nachyleniem na odcinku 1,5 km!

Po rozszereniu karnetu na Gletscherpark Card Winter mamy dostęp do sześciu dodatkowych terenów narciarskich czyli 120 km tras narciarskich w obrębie 76 różnych tras na: Pitztaler Gletscher, Rifflseebahn, Hochzeiger, Imster Bergbahnen, Kaunertaler Gletscher i Winterberg Fendels. Podziemna kolejka "Pitz-Express" - najszybsze na świecie metro na lodowcu oraz najwyżej położona kolejka linowa Austrii "Wildspitzbahn" przeniosą was do nieskończonych terenów lodowcowych przy Brunnenkogel na wysokości 3440 m, który jest najwyższym punktem Austrii osiągalnym wyciągiem!

Miejscowości w Pitztal kuszą rodzinną atmosferą, a z drugiej strony oferują nowoczesną infrastrukturę z dużą ofertą rozrywkową i sportową, wieloma bacówkami i restauracjami, jak również ciekawą ofertą après-ski!

Trasy

40 km tras dla początkujących i zaawansowanych
Snowparki i jazda freeride
Stoki sięgające 2450 m n.p.m.
Zobacz mapę tras

Nocleg i okolica

Nasze rezydencje położone są w dolinie Pitztal w miejscowościach Arzl im Pitztal, Jerzens, Wiesle i najbliższej okolicy. W ciągu kilkunastu minut możemy dojechać z nich do ośrodka Hochzeiger. Apartamenty są w klasycznym alpejskim stylu, dość duże, z drewnianymi meblami, z w pełni wyposażonymi aneksami kuchennymi i łazienkami. Każdy apartament posiada część jadalną i tv. Niektóre apartamenty posiadają również balkon. Większość apartamentów posiada od 4 do 6 łóżek. Za dopłatą jest możliwość zakwaterowania w mniejszą liczbę osób.


Możliwe opcje zakwaterowania możesz sprawdzić klikając przycisk ZAREZERWUJ.

Atrakcje

Ten wyjazd należy do kategorii "COSY" co oznacza, że nastawiamy się na nim na chill i wypoczynek. Jeśli zależy Ci na wyjeździe z imprezami i aktywnościami sprawdź campy otagowane "ORIGINAL" i "MASSIVE".

Wypożyczalnia

 

Nie masz własnych nart lub deski? To żaden problem. Jako uczestnik naszego wyjazdu wynajmiesz sprzęt wysokiej jakości w bardzo przystępnej cenie. Jednak największa zaleta naszej wypożyczalni to maksymalny komfort i wygoda obsługi. Nie musisz tracić czasu i zawracać sobie głowy poszukiwaniem, transportem, odbiorem a po powrocie zwrotem sprzętu do wypożyczalni. Wystarczy, że dokonując rezerwacji na wyjazd wybierzesz w formularzu dodatek narty lub deska a wybrany sprzęt odbierzezsz na miejscu pierwszego dnia jazdy. To banalnie proste i bardzo wygodne. Oferujemy najwyższej jakości narty i deski snowboardowe każdej kategorii. Nasza wypożyczalnia zaopatrzona jest w sprzęt najlepszych marek. Od podstawowych modeli dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki do profesjonalnego sprzętu z grupy RACE czy FREERIDE. Wybierając naszą wypożyczalnię masz pewność, że sprzęt będzie idealnie dobrany do twoich potrzeb. Dysponujemy serwisem, dzięki czemu nasze narty i deski są zawsze doskonale przygotowane aby zaatakować alpejskie stoki.

 

Sprzęt dzielimy na 4 kategorie:

SKI STANDARD

Dla początkujących i średnio zaawansowanych. Sprzęt z grupy All Mountain i Allround. Są to deski i narty damskie oraz męskie odpowiednio dobrane do wzrostu i umiejętności ridera. Sprzęt przeznaczony jest do jazdy po trasach. 

CENA: 

269 PLN / wyjazd

SKI PREMIUM

Sprzęt z najwyższej półki. Topowe narty z grupy All Mountain, freestyle, freeride profesjonalne narty RACE - slalomowe oraz gigantowe. Posiadamy również zestawy do jazdy poza trasami w głębokim śniegu. 

CENA: 

369 PLN / wyjazd   

SNB STANDARD

Dla początkujących i średnio zaawansowanych.
Deski damskie oraz męskie odpowiednio dobrane do wzrostu i umiejętności ridera.
Sprzęt All Mountain, przeznaczony do jazdy po trasach jak i poza nimi w zróżnicowanych warunkach śniegowych. 

CENA: 

299 PLN / wyjazd

SNB PREMIUM

Sprzęt z najwyższej półki. Najlepsze deski freestyle, freeride oraz All Mountain. Przeznaczone zarówno do agresywnej jazdy po trasach, ale przede wszystkim na snowpark i jazdę off piste. 

CENA: 

469 PLN / wyjazd   

Po zarezerwowaniu sprzętu odezwij się do nas na rent@feeltheflow.pl  

Wypożyczenie obejmuje narty z wiązaniami i kijki / deskę z wiązaniami. Nie wypożyczamy butów !!! 

Regulamin wypożyczalni

 

Nauka jazdy

Zobacz regulamin szkolenia: GRUPOWEGO / INDYWIDUALNEGO

Feel The Flow na swoich wyjazdach oferuje szkolenia w niewielkich grupach
(max 10 osób) na 4 poziomach zaawansowania:

Poziom 1

Dla osób, które mają pierwszy kontakt ze snowboardem lub nartami, celem szkolenia jest oswojenie ze sprzętem, środowiskiem i opanowanie elementów niezbędnych do bezpiecznego przemieszczania się na stoku – poziom porównywalny z I stopniem sprawności SITS

Poziom 2

Dla osób, które opanowały już podstawy, pragną dalszego rozwoju i uzyskania pełnej samodzielności na stoku, poza trasą i w snowparku – poziom II stopniem sprawności SITS

 
Poziom 3

Dla osób, które pragną czegoś więcej niż tylko rekreacyjnego przemieszczanie się, dla osób szukających dynamiki w jeździe i pewności w każdych warunkach terenowych na trasie, poza trasą i w SnowParku – poziom III stopnia sprawności SITS

Poziom 4

Szkolenie freestyle, dedykowane dla zaawansowanych uczestników, których umiejętności pozwalają na skupieniu się głównie na ewolucjach w snowparku

Szkolenie trwa 2h dziennie czyli w sumie 12h


CENA:

300 PLN

Podróż

Autokary ROYAL CLASS XXL 

Lider w zakresie bezpieczeństwa, komfortu i ilości miejsca na nogi!

Jak zapewne wiecie, autokar autokarowi nierówny, nawet jeśli są określane mianem klasy LUX. Zapewniamy Wam najwyższą półkę jeśli chodzi o transport autokarowy. Gwarantując bezpieczeństwo i komfort jazdy, większą ilość miejsca na nogi (największą możliwą), gniazdka elektryczne, Wi-Fi.
To wszystko bez żadnych dopłat!

Na ten wyjazd wyjeżdżamy z*:
Warszawy 23:00
Gdańska 18:00
Łodzi 01:45
Katowic 04:45
Ostródy 19:30
Wrocławia 01:45
Przewidujemy również wyjazdy z:
Krakowa (min 15os.) 03:30
Poznania (min 20os.) 23:00


*Podane godziny mogą ulec zmianie

 

Limit bagażu 'autokarowego' na jednego uczestnika: 1 torba podróżna lub plecak do 20 kg, 1 komplet snowboardowy lub narciarski (deska lub narty + buty) do 12 kg oraz 1 bagaż podręczny do 10 kg.

Bardzo prosimy o rygorystyczne przestrzeganie ww. limitów. Z powodu obowiązujących przepisów drogowych, względów bezpieczeństwa oraz dbając o Wasz komfort, przewoźnik wprowadza bezwzględną kontrolę wagi bagażu. Z powodów logistycznych prosimy Was o pakowanie się do miękkich toreb, a nie do walizek ze stelażem czy typu „skorupa”. Miękkie torby są o wiele lżejsze przez co można zabrać ze sobą więcej rzeczy, ponadto zdecydowanie łatwiej jest je zapakować do luków.

 

Dojazd własny

Na wszystkie nasze wyjazdy można dostać się we własnym zakresie. W formularzu rezerwacyjnym wystarczy wybrać opcję 'Dojazd własny', a skalkuluje on automatycznie zniżkę 200 PLN od osoby.

Cena

Cena obejmuje
 • Przejazd autokarem klasy ROYAL CLASS XXL
  (dojazd własny zniżka 200 PLN)
 • Skipass na 6 dni Hochzeiger
 • Zakwaterowanie 7 nocy w apartamentach zgodnie z opisem (możliwe opcje zakwaterowania możesz sprawdzić klikając przycisk 'Zarezerwuj')
 • Bieliznę pościelową
 • Ręczniki
 • Dostęp do Wi-Fi
 • Ubezpieczenie KL/NNW
 • Opiekę rezydenta/pilota
Cena nie obejmuje
 • Zwrotnej kaucji za skipass 2 €/os.
 • Obowiązkowego końcowego sprzątania 60 €/apt.
 • Obowiązkowego ubezpieczenia SKI&SPORT
  w wysokości 70 PLN
 • Taksy klimatycznej 18 €/os.
 • Opcjonalnie ubezpieczenia od rezygnacji
  (możliwość wykupienia tylko w dniu zapisu)
 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Ubezpieczenie

W czasie podróży oraz w przypadku ubezpieczenia kosztów rezygnacji obowiązuje ubezpieczenie: OWU Kontynenty
 

W czasie pobytu i na stoku obowiązuje ubezpieczenie: OWU Multitravel

 

Zakres ubezpieczenia:
KL wraz z assistance 100.000 € , OC 77 000 €,
NNW 4000 €, BP 400 €, SS 500 €,

 

 

☑OWU Feel The Flow

Zobacz także