| 3 Doliny - Orelle/Val Thorens

Znajdujące się na wysokości 2300 m. n.p.m. Val Thorens nazywane również "Dachem Alp" jest najwyżej położonym miasteczkiem narciarskim w Europie. W samym Val Thorens znajduje się ponad 70 wyznaczonych stoków o łącznej długości prawie 150 km, a całe 3 Doliny to ponad 600 km połączonych tras. Prawie wszystkie trasy doliny znajdują się na ponad 2000 m n.p.m., a większość posiada sztuczne naśnieżanie. Oznacza to, że nawet przy bezśnieżnej zimie, kiedy stoki w innych narciarskich stacjach pozostają zielone, Val Thorens oferuje rewelacyjne warunki do uprawiania sportów zimowych. Na miejscu znajdziecie oczywiście świetnie przygotowany Snow Park, Air Bag do bezpiecznych skoków, tor do Boarder Crossu i olbrzymi obszar freeridowy. W miasteczku znajduje się wszystko co niezbędne, aby zapewnić Wam rewelacyjny tygodniowy pobyt. Jest tu mnóstwo sklepów, barów, restauracji, dyskotek, kręgielnia, kino, wypożyczalnie sprzętu, śnieżne tory saneczkowe i samochodowe i wiele innych atrakcji.

600 km tras dla początkujących i zaawansowanych
Snowparki i jazda freeride
Stoki sięgające 3230 m n.p.m.

| Aprica

Aprica położona jest w północnej części Lombardii na wysokości 1181 m n.p.m. w malowniczej dolinie Alta Valtellina, gdzie znajdują się znane ośrodki narciarskie: Bormio i Livigno. Aprica znajduje się również między dwoma pasmami górskimi, których stoki są zawsze nasłonecznione.

Trasy narciarskie leżą na obszarze pomiędzy 1200 m n.p.m. i 2300 m n.p.m.. Ośrodek doskonale nadaje się na wyjazdy dla początkujących narciarzy ze względu na dużą ilość niebieskich, szerokich tras. Jazda pośród lesistych terenów to w Alpach ciekawa odmienność.

Prawie 60 km tras w świetnym lutowym terminie to gwarancja udanego wyjazdu. Ze względu na bliskie położenie Livigno i Bormio kolejki do wyciągów praktycznie się tu nie zdarzają, a ceny jedzenia w restauracjach czy też drinków w barach są niezwykle niskie, w porównaniu do innych ośrodków narciarskich w Alpach.

58 km tras dla początkujących i zaawansowanych
Snowparki i jazda freeride
Stoki sięgające 2300 m n.p.m.

| Espace Lumiere - Pra Loup / Val d'Allos

Stacja Pra Loup uważana jest za najlepszą stację w Alpach Południowych. To idealne miejsce by w promieniach silnego słońca szaleć na śniegu. Pra Loup składa się z dwóch części - Pra Loup 1500 i Pra Loup 1600, połączonych ze sobą skibusami, trasami i wyciągami. Wybieramy się do obu części miasteczka zarówno spokojnej miejscowości Pra Loup 1500 mieszczącej się w samym centrum regionu jak i nieco wyżej położonej Pra Loup 1600. Obie części są z bezpośrednim dostępem do objętych karnetem Espace de Lumiere - 200 km tras.
Ośrodek narciarski Pra Loup ceniony jest przede wszystkim przez snowboardzistów i freestyle’owców. Powód: Ponad 40 hektarów całego kompleksu to tak zwana strefa „Rider Space“. Należą do niej najlepiej wyposażony funpark z rampą przy wyciągu Bergeries, jak również 5 stref boardercross, rozłożonych na całym obszarze kompleksu stoków.
Stacja posiada szereg nowych udogodnień, jak np. "Natural X Pipes" (sześć naturalnych przesmyków pełnych muld i zakrętów przygotowanych dla adeptów newfreestyle).

200 km tras dla początkujących i zaawansowanych
Snowparki i jazda freeride
Stoki sięgające 2700 m n.p.m.

| Folgaria

Leżący we włoskiej prowincji Trentino ośrodek narciarski Folgaria, Lavarone i Luserna jest idealnym miejscem na rodzinny wyjazd na narty. Znajduje się tu ponad 100 km bardzo szerokich tras odpowiadającym wymaganiom każdego narciarza.

Folgaria:
Ośrodek narciarski Folgaria dysponuje ponad 75 km doskonale przygotowanych tras. Dla miłośników białego szaleństwa przygotowano bardzo szerokie stoki o każdym stopniu zaawansowania. Nowoczesna infrastruktura i nasłonecznione zbocza sprawiają, że jest to idealne miejsce dla wszystkich narciarzy.
Ski Center Lavarone:
W ośrodku jest ponad 25 km świetnie przygotowanych tras zjazdowych położonych na wysokościach między 1180 m n.p.m. a 1600 m n.p.m. To miejsce polecamy głównie średniozaawansowanym oraz narciarzom początkującym, którzy dopiero zaczynają przygodę z tym sportem.
Luserna:
Ten ośrodek narciarski dysponuje dużym obszarem przygotowanym specjalnie dla miłośników narciarstwa klasycznego (35 km tras).

100 km tras dla początkujących i zaawansowanych

Snowparki i jazda freeride

Stoki sięgające 1850 m n.p.m.

| La Norma

Ośrodek narciarski La Norma usytuowany jest na wysokościach 1350 m n.p.m. – 2750 m n.p.m. w regionie Owerni i Alp Rodańskich. Dysponuje 700 hektarami terenu narciarskiego. Stacja położona jest nieopodal granicy z Włochami, a także największego na świecie regionu narciarskiego Les Trois Vallées. Podstawowy karnet narciarski zawarty w cenie wyjazdu obejmuje 30 tras zjazdowych o łącznej długości 65 km o zróżnicowanym poziomie trudności, 7 zielonych tras, 7 niebieskich tras, 11 czerwonych oraz 2 czarne. Region w pełni usatysfakcjonuje początkujących i średniozaawansowanych miłośników białego szaleństwa. Rozszerzony karnet Eskimo daje nam dostęp do ponad 300 km tras z możliwością 3 wycieczek do położonych po sąsiedzku ośrodków Val Cenis-Termignon (130 km tras), Aussois (55 km tras) i Valfrejus (65 km tras).

W La Normie działa ponad 100 armatek śnieżnych, które naśnieżają teren stacji narciarskiej do wysokości 2350 m n.p.m.. Dla narciarzy oraz snowboardzistów może oznaczać to jedno: otrzymują oni gwarancję, że podczas ich pobytu w ośrodku, w trakcie sezonu, nie zabraknie śniegu.

300 km tras dla początkujących i zaawansowanych
Snowparki i jazda freeride
Stoki sięgające 2750 m n.p.m.

| Les 2 Alpes

L2A - bo właśnie w takiej skróconej formie najczęściej mówi się o tym kultowym spocie, to jeden z najbardziej znanych ośrodków narciarskich we Francji. Ponad 220 kilometrów tras. Wyciągi sięgające 3600 m n.p.m. i jeden z najlepszych i największych lodowców, duży snowpark, a do tego urocze, tętniące życiem miasteczko z niezliczoną ilością sklepów, barów, restauracji, pubów i klubów. Wszystko to składa się na wielki fejm, na który Les deux Alpes w 100% zasługuje.

Położone zaledwie 75 km od Grenoble Les deux Alpes to słynny ośrodek znajdujący się w samym sercu masywu Oisans oferujący ponad 220 km bardzo dobrych tras. Miasteczko leżące na zetknięciu się Alp Północnych i Południowych to jedyna w swoim rodzaju stacja, która jako pierwsza we Francji dysponowała letnim resortem narciarsko-snowboardowym. Stale rozbudowywana infrastruktura, nowoczesny system wyciągów oraz niesamowita atmosfera tworzą z L2A jeden z najchętniej odwiedzanych spotów zimowych w całej Europie zwłaszcza przez młodych ludzi zarażonych zimową zajawką. L2A zasłynęło również jako kurort tętniący życiem do późnych godzin nocnych i oferujący bardzo wiele atrakcji apreski. Jest tu mnóstwo restauracji, pubów, barów, dyskotek, wielki basen, lodowisko i masa innych atrakcji. To idealne miejsce dla młodych i aktywnych ludzi i właśnie takich przyjeżdża tu najwięcej.

225 km tras i lodowiec z gwaracją śniegu
Snowparki i jazda freeride
Stoki sięgające 3600 m n.p.m.

| Les Orres

Les Orres to malowniczy ośrodek narciarski położony w południowo-wschodniej Francji w Alpach Wysokich nad jeziorem Serre Ponçon. Tereny narciarskie rozciągają się tutaj na wysokości od 1550 m do 2720 m n.p.m. Region ten oferuje prawie 100 km tras, bardzo zróżnicowanych pod względem poziomu trudności. Rewelacyjne nasłonecznienie, kameralna ale dynamicznie rozwijającą się stacja narciarska nadaje temu miejscu wyjątkowy klimat. Położenie i nachylenie stoków Les Orres jest o tyle ciekawe, że nawet w najgorszych śniegowo sezonach, bardzo dobre warunki do jazdy były tutaj już w grudniu. Dlatego nasz wybór na sylwestra padł właśnie na Les Orres.

Les Orres składa się z trzech dzielnic, położonych na różnych wysokościach /Paramount 1550 m n.p.m., Centre Station 1650 m n.p.m. oraz Bois Méan 1800 m n.p.m./. Pomiędzy tymi miejscami kursuje bezpłatny mini skibus. Główna część Les Orres jest zamknięta dla ruchu samochodowego, co stwarza niepowtarzalny i urokliwy charakter alpejskiego deptaka.

100 km tras dla początkujących i zaawansowanych
Snowparki i jazda freeride
Stoki sięgające 2720 m n.p.m.

| Livigno

Livigno to bardzo dobrze znany i popularny ośrodek alpejski. Znajduje się tu 115 km świetnie przygotowanych, naśnieżanych tras i dwa snowparki, a stoki sięgają poziomu prawie 3000 m n.p.m. Większy snowpark Mottolino to miejscówka, która przyciąga czołówkę riderów z całej Europy. Region narciarski rozciągający się nad Livigno to długie, bardzo dobrze przygotowane stoki, pewny śnieg, nowoczesne wyciągi, a także niespotykana gdzie indziej ilość słonecznych dni. Livigno to idealne miejsce dla tych, którzy oprócz jazdy nastawiają się na rozrywkę do późnych godzin wieczornych. Samo miasteczko ujmuje swoim malowniczym położeniem oraz typową alpejską architekturą. Nie znajdziecie tu wielkich betonowych wieżowców popularnych w innych ośrodkach. Zabudowa jest niska i klimatyczna, uliczki małe i wąskie, a centrum z największą ilością punktów gastronomicznych i sklepów duty-free jest wyłączone z ruchu samochodowego. Oprócz codziennych rozsławionych popołudniowych "apresów" w miasteczku znajduje się kilka klubów, niezliczona ilość barów i restauracji. Położone na granicy Włoch i Szwajcarii Livigno jest strefą wolnocłową, co czyni z niej zakupowy raj, dla przykładu litrowa butelka Jack'a kosztuje około 10 €. Miasteczko jest zimowym kurortem w pełni tego słowa znaczeniu, a lista atrakcji i możliwości spędzania czasu nie ma końca.

115 km tras dla początkujących i zaawansowanych
Snowparki i jazda freeride
Stoki sięgające 3000 m n.p.m.

| Paradiski - La Plagne

Region Paradiski to 425 km doskonale przygotowanych tras narciarskich i ponad 100 wyciągów. Paradiski, składający się z ośrodków La Plagne, Peisey-Vallandry i Les Arcs, jest jednym z największych obszarów narciarskich na świecie.

Obszar narciarski La Plagne, rozpościera się w granicach od 1250 m n.p.m. do 3250 m n.p.m. i  posiada 225 km tras zjazdowych, składających się z 132 szlaków. To tutaj znajduje się najszybsza i największa kolejka na świecie -Vanois Express, która łączy ze sobą wszystkie ośrodki.

La Plagne oferuje także trasy olimpijskie oraz stadion do slalomu Jean-Luc Cretier i wiele więcej.

Największym wyzwaniem dla odwiedzających ten ośrodek to 15-kilometrowa trasa z lodowca Bellecôte do Montchavin o różnicy wysokości ponad 2000 m n.p.m. 

425 km tras dla początkujących i zaawansowanych
Snowparki i jazda freeride
Stoki sięgające 3400 m n.p.m.

| Schladming

Ski Amade to największe w Austrii zrzeszenie pięciu absolutnie topowych ośrodków narciarskich z 270 wyciągami i 760 km najróżniejszych tras. Wszystkie trasy obsługuje jeden skipas (zawarty w cenie wyjazdu). 145 (280 km) łatwych, 181 (483 km) średnich i około 30 (97 km) trudnych tras zjazdowych zadowoli każdego – zarówno początkujących, jak i wytrawnych narciarzy oraz snowboardzistów. Głównym i największym ośrodkiem całego Ski Amade jest Schladming, w którym będziemy zakwaterowani. Rewelacyjne położenie naszych apartamentów pozwala na błyskawiczne dostanie się do największej huśtawki alpejskiej w całej Stryrii, liczącej ponad 230 km tras. Na nartach i deskach można zjeżdżać tutaj na słynnych stokach Planai - trasami Pucharu Świata, Hochwurzen, Hauser-Kaibling i Reiteralm, górach Galsterbergalm i Stoderzinken, na płaskowyżu Ramsau, a także na lodowcu Dachstein, gdzie panuje całoroczny sezon narciarski. Biorąc pod uwagę powalającą ilość tras i wyciągów w regionie, nowoczesną infrastrukturę, świetny, typowy dla Austrii, poziom przygotowania tras zjazdowych oraz snowparków, a także niewielką odległość od Polski, nasz wypad do Schladming to rewelacyjna propozycja dla wymagających uczestników! 

760 km tras dla początkujących i zaawansowanych
Snowparki i jazda freeride
Stoki sięgające 2015 m n.p.m.

| Superdevoluy

Super Devoluy to skąpane w słońcu, bajecznie ośnieżone stoki, które wyłaniają się w centrum masywu Devoluy na zachodnim krańcu Alp Wysokich. Miasteczko otaczają cztery olbrzymie szczyty: Faraut, Grand Ferrand, Pic de Bure i Obiou, do których nawiązuje bezpośrednio architektura kurortu dzięki dwóm wierzowcom pod dachem, w których mieści się całe zaplecze gastronomiczne i usługowe ośrodka od supermarketu po restaurację i sklepy.
Super Devoluy (1500 m n.p.m.) wraz z La Joue du Loup (1470 m n.p.m.) tworzy region białego szaleństwa rozciągający się na powierzchni 300 km2. Na łącznie 100 km urozmaiconych tras zjazdowych znajdują się 33 wyciągi o przepustowości aż 26 tysięcy osób na godzinę.
Snowpark "Le Mushroom'a Park" mieszczący się na wysokości 2000 m n.p.m. przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego La Festoure zadowoli nawet wytrawnych riderów. W ośrodku znajdują się również dwa duże airbagi. Po pełnym wrażeń dniu na stoku możecie zrelaksować się w basenie, albo udać do centrum, gdzie znajdują się przytulne kafejki, liczne bary, pasaże handlowe oraz restauracje kuszące pysznym jedzeniem. Ośrodek Superdevoluy to doskonałe miejsce dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy. Aż połowa to trasy niebieskie natomiast trudniejsze trasy narciarskie usytuowane są bliżej szczytów.

100 km tras dla początkujących i zaawansowanych
Snowparki i jazda freeride
Stoki sięgające 2500 m n.p.m.

| Tignes/Val d'Isere

Region Tignes to legendarny obszar narciarski tworzony przez trzy szczyty i dwie doliny, położone na wysokości od 1550 m n.p.m. do 3456 m n.p.m. Jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych regionów alpejskich niezmiennie pozostaje ośrodkiem z najwyższej półki i to w skali całego globu. Sezon trwa tu najdłużej ze wszystkich francuskich kurortów (koniec listopada – początek maja), a na lodowcu La Grande Motte trasy czynne pozostają przez cały rok. Ośrodek narciarski Tignes udostępnia Wam 5 gondolek, 21 kolejek krzesełkowych i 13 orczyków. Razem z sąsiednim Val d’Isere, Tignes tworzy region nazywany kiedyś Espace Killy. Tym sposobem mamy swobodny dostęp (bez odpinania sprzętu) do ponad 300 km świetnie przygotowanych zróżnicowanych tras. Sprawdzone stoki poza trasami na Vallon de la Sache stanowią idyllę dla fanów freeride’u. To tu organizowane są najbardziej prestiżowe imprezy freeridowe na świecie. Tignes - Val d'isere oferuje również 3 świetne snowparki. Największy z nich znajduje się na lodowcu i jest jednym z najbardziej rozbudowanych snowparków w Europie.

300 km tras dla początkujących i zaawansowanych
Snowparki i jazda freeride
Stoki sięgające 3456 m n.p.m.

| Val di Sole - Marilleva

 

Val di Sole:

Słynna "Dolina Słońca" to najbardziej znany w całej Europie region narciarski, a jej stolica Madonna di Campiglio jest jednym z najbardziej znanych zimowych kurortów w całych Alpach i na świecie. Nazwa regionu nie jest przypadkowa, ponieważ w sezonie zimowym na każde 10 dni przypada 8 dni słonecznych, a wyjątkowo obfite opady śniegu gwarantują rewelacyjne warunki do uprawiania sportów zimowych. Oprócz rewelacyjnego położenia wśród niezwykle malowniczych pasm alpejskich i świetnej, nowoczesnej i stale modernizowanej infrastruktury wyciągowej, dużą zaletą jest również to, że Val di Sole znajduje się zaledwie 10 godzin jazdy od polskiej granicy, czym na kolana rozkłada konkurencyjne ośrodki francuskie czy szwajcarskie.

Madonna di Campiglio:

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych ośrodków alpejskich. Włoska stolica sportów zimowych i najbardziej prestiżowa miejscowość górska w całych Dolomitach. Coroczny gospodarz jednej z edycji Narciarskiego Pucharu Świata FIS i wielu innych imprez sportowych. Madonna od wielu lat przyciąga do siebie nie tylko miłośników śnieżnych sportów. Dzięki swojej ponad 100 letniej tradycji miasteczko często gości znane osobistości, głowy Państw i miłośników atmosfery dużych luksusowych kurortów.

Marilleva 1400:

Marilleva 1400 to stacja leżąca w samym centrum Doliny Słońca w dystrykcie Trentino. Zlokalizowana jest w przepięknej leśnej scenerii Dolomitów. Stacja została wzniesiona wyłącznie na potrzeby narciarzy i snowboardzistów. Trudno wyobrazić sobie lepsze położenie apartamentów. Trasy narciarskie dochodzą pod drzwi, a wyciągi są dosłownie za progiem, co szczególnie we Włoszech należy do rzadkości. Znajduje się tutaj wszystko co potrzebne do relaksującego lub aktywnego wypoczynku w górach. Pomimo usytuowania na dużej wysokości Marilleva 1400 oferuje wiele udogodnień: kryte baseny, kluby, bary, restauracje, pizzerie, sklepy, pomoc medyczną i aptekę.

Trasy/wyciągi

Sezon zimowy w Val di Sole trwa od końca listopada do połowy kwietnia, a warunki narciarskie, szczególnie w szczycie sezonu, są rewelacyjne. Karnet narciarski wliczony w cenę obejmuje region Folgarida/Marilleva czyli blisko 80 km świetnych tras. Po rozszerzeniu skipassu do wyciągów Dolomiti Brenta (rozszerzenie podstawowe) oferuje ponad 150 km tras, 100 stoków, 61 wyciągów oraz 5 snowparków. Największy, zajmujący ok. 70.000 m ² UrsusPark został uznany przez międzynarodowy magazyn Snow-Parcs.com jednym z najlepszych parków w Europie i otrzymał 4,5 na 5 możliwych gwiazdek.

150 km tras dla początkujących i zaawansowanych
Snowparki i jazda freeride
Stoki sięgające poziomu 2500 m n.p.m.

| Val di Sole - Tonale

Przełęcz Passo Tonale, położona na granicy Lombardii i Trydentu, tworzy naturalny, słoneczny i widokowy amfiteatr oddzielający dolinę Val di Sole od doliny Vallecamonica i rozciągający się na wysokości od 1884 - do 3100 m n.p.m., między masywami Ortles-Cevedale i Adamello-Presanella.
Nowoczesne Centrum Narciarskie Adamello Ski składa się z dwóch ośrodków narciarskich, z przełęczy Tonale u stóp lodowca Presena (3069 m n.p.m) i z Ponte di Legno, ośrodka w pięknym miasteczku poniżej przełęczy Tonale. Obydwa ośrodki narciarskie są połączone nowoczesną kolejką Cabinovia, która w 15 minut przewiezie Was pomiędzy Ponte di Legno, a przełęczą Tonale. Kolejka ma przystanek Intermedia Colonia Vigili, skąd dojechać można na nartach na wyciąg numer 10, a potem na trasy Ponte Di Legno. Narciarze jeździć mogą kolejką w obydwie strony. Jeżeli nie korzysta się z kolejki to z Tonale do Ponte di Legno dojechać można trasą narciarską biegnącą pod kolejką. To nowoczesne i nowe połączenie dwóch ośrodków narciarskich sprawia, że Centrum Adamello Ski oferuje jedno z najlepszych warunków narciarskich zarówno dla rodzin z małymi dziećmi jak i dla bardzo wytrawnych narciarzy.

W Tonale mamy możliwość skorzystać również z nocnej jazdy! Dwa razy w tygodniu we wtorki i w czwartki w godzinach 20:30-23:00 możemy szusować przy sztucznym świetle, jeżeli w ciągu dnia było nam za mało!

100 km tras i lodowiec z gwaracją śniegu
Snowparki i jazda freeride
Stoki sięgające poziomu 3000 m n.p.m.