FAQ

Z jakich miast wyjeżdżamy?

Poniżej lista miast i konkretnych punktów, z których ruszamy na nasze wyjazdy. 

- Warszawa - parking pod Pałacem Kultury i Nauki od strony Kinoteki
- Łódź - stacja benzynowa k. marketu Obi ul. Rokicińska 192
- Katowice - stacja benzynowa BP z McDonalds na autostradzie A4 w kierunku 
- Wrocław - Park Handlowy Bielany, parking dla autokarów przy IKEA, ul. Czekoladowa 5
- Kraków - ul. Pasternik 66, stacja benzynowa Arge po prawej stronie wyjeżdżając 
z Krakowa w kierunku autostrady A4
- Poznań - Franowo, Szwedzka 2 koło restauracji McDonald's
- Toruń - Autostrada A1 - MOP Nowa Wieś (w kierunku Łodzi)
- Gdańsk - Dworzec Główny PKP, ul. Wały Jagiellońskie 2

Do kiedy należy wpłacić pienądze?

Wysłanie formularza zgłoszeniowego nie gwarantuje miejsca na wyjeździe. Aby Twoja rezerwacja była 100 %-owa, należy wpłacić zaliczkę w wysokości 400 zł, w ciągu 2 dni roboczych od wysłania zgłoszenia (formularza). Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej na miesiąc przed datą wyjazdu.

Ile bagażu mogę zabrać ze sobą?

Ze względu na Wasz komfort i bezpieczeństwo obowiązują limity bagażu: 1 bagaż główny (miękka torba) o wadze do 20kg. 1 komplet sprzętu sportowego do 12kg - (deska plus buty/narty- buty i kije) 1 bagaż podręczny (o wymiarach pozwalających umieścić go pod nogami lub na górnej półce autokaru)

Czy jest możliwość rezerwacji apartamentu 2-osobowego?

Generalnie Tak, w niektórych przypadkach wiąże się to z koniecznością dość znacznej dopłaty, ale taka możliwość jest. W przypadku rezerwacji apartamentu 2.os należy szybko podejmować decyzje ponieważ ich ilość jest zwykle mocno ograniczona.

Z jakiego miasta mogę wyjechać na wyjazd?

Co do zasady nasze autokary wyruszają z Warszawy. Jeśli jesteś z południa Polski, nie ma problemu aby dosiąść się "na trasie" - musi to być jednak wcześniej ustalone. Jeżeli z Twojego miasta wybiera się wieksza grupa uczestników zrobimy wszystko aby zagwarantować Wam transport z Waszego miasta. O tym z jakiego miasta wyruszamy na dany wyjazd informujemy w zakładce "Travel info"

Z kim prowadzone są szkolenia na wyjeździe?

Zajęcia w ramach szkoleń prowadzone są przez profesjonalną kadrę instruktorską FTF - przed każdym z wyjazdów poznajesz skład instruktorski na dany wyjazd.

W jaki sposób uczestnicy mogą testować na wyjeździe sprzęt?

Jeśli na danym wyjeździe planowane są testy sprzętu sportowego, sprzęt dostępny jest u wskazanego instruktora. Dany sprzęt testujemy cały dzień - w przypadku wielkiego zainteresowania konkretnym modelem deski/nart testujący zmieniają się co pół dnia - tak aby każdy zdołał wyrobić sobie opinie :)

Jak zarezerować właściwy dla siebie typ apartamentu?

Nasze oferty obejmują zakwaterowanie przy pełnym obłożeniu apartamentu Basic. Niemalże zawsze można poprawić komfort zamieszkania wybierając nocleg w mniejszą liczbę osób, aby sprawdzić dopłaty wystarczy kliknąć przycisk 
Zarezerwuj -> Rezerwuję cały apartament, a pokaże nam się cała lista dostępnych opcji. Zalecamy rezerwacje całego apartamentu tym samym z góry gwarantując sobie konkretny apartament - Uwaga dane muszą być prawdziwe. W przypadku podania 
zmyślonych danych zaliczkę trzeba zapłacić za wszystkie osoby, a osoba, która finalnie pojedzie na wyjazd będzie miała pełną cenę. Jeśli nie wiesz jeszcze z kim lub w ile osób chcecie jechać, zawsze możesz zrobić rezerwację indywidualnie na dokwaterowanie, pamiętaj jednak że jak już będziecie mieć komplet do apartamentu to będziecie mogli wybrać sobie apartament z aktualnie dostępnych.

Czy osoby, które nie są studentami mogą pojechać na każdy wyjazd?

Oczywiście, że tak, górnej granicy wieku nie ma. Warunkiem uczestnictwa na wyjeździe jest ukończenie 18 roku życia. Chociaż za sprawą zgody opiekunów i od tej zasady zdażają się odstępstwa. Nasze wyjazdy przeznaczone są zarówno dla studentów, jak i dla tych, ktorzy studentami już nie są. Gwarantujemy, że każdy niezależnie od wieku będzie bawił się znakomicie.

Czy organizator rygorystycznie przestrzega dopuszczalnej ilości bagażu?

Przestrzeganie ilości bagażu to nie kwestia organizatora, a panujących przepisów i względów bezpieczeństwa. 20kg to całkiem sporo, a nikt nie będzie ścigał was za 1 czy 2 kilogramy nadwagi. System 1 torba/walizka do 20kg + 1 sztuka sprzętu sportowego+ mały bagaż podręczny sprawdza się w 100% w końcu jedziemy na 1 tydzień ;)

Jak wyglądają apartamenty?

Przy każdym z campów staramy się jak najdokładniej opisać wygląd apartamentów w zakładce "zakwaterowanie". Jeśli dana rezydencja nimi dysponuje, udostępniamy rzuty z "lotu ptaka" poszczególnych apartamentów, a jeśli nie to staramy się opisać je jak najbardziej obiektywnie i dokładnie.

Jaką mam gwarancję, że będę mieszkał w apartamencie ze wskazanymi przeze mnie znajomymi?

Gwarancja w tej kwestii jest 100%-towa, odbieracie klucze razem jako sład do jednego apartamentu. My nie ingerujemy w to z kim chcesz mieszkać - to są Twoje Wakacje;)

Kiedy trzeba płacić za sprzątanie apartamentu?

"Wysprzątane" apartamenty to takie, które po pobycie zostaną doprowadzone do stanu w jakim je otrzymaliśmy. Wówczas opłata za sprzątanie nie będzie potrącona z kaucji. Z całą pewnością w apartamencie nie może być śmieci, brudnych naczyń, żywności w lodówce etc. Podłogi powinny być przetarte (w łazience) lub odkurzone w pokojach.

Jeżeli ze względu na złe warunki atmosferyczne zostaną zamknięte wyciągi, to czy nastąpi zwrot pieniędzy przez dany region?

Zdecydowanie nastawiamy się na to, że wszystkie lub większość wyciągów będzie otwarta. Jeżeli faktycznie wszystkie trasy są zamknięte, większość regionów zwraca pieniądze za niewykorzystane dni jazdy.