FAQ

Do kiedy należy wpłacić pienądze?

Wysłanie formularza zgłoszeniowego nie gwarantuje miejsca na wyjeździe. Aby Twoja rezerwacja była 100 %-owa, należy wpłacić zaliczkę w wysokości 400 zł, w ciągu 2 dni roboczych od wysłania zgłoszenia (formularza). Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej na miesiąc przed datą wyjazdu.

Ile bagażu mogę zabrać ze sobą?

Ze względu na Wasz komfort i bezpieczeństwo obowiązują limity bagażu: 1 bagaż główny (miękka torba) o wadze do 20kg. 1 komplet sprzętu sportowego do 12kg - (deska plus buty/narty- buty i kije) 1 bagaż podręczny (o wymiarach pozwalających umieścić go pod nogami lub na górnej półce autokaru)

Czy jest możliwość rezerwacji apartamentu 2-osobowego?

Generalnie Tak, w niektórych przypadkach wiąże się to z koniecznością dość znacznej dopłaty, ale taka możliwość jest. W przypadku rezerwacji apartamentu 2.os należy szybko podejmować decyzje ponieważ ich ilość jest zwykle mocno ograniczona.

Z jakiego miasta mogę wyjechać na wyjazd?

Co do zasady nasze autokary wyruszają z Warszawy. Jeśli jesteś z południa Polski, nie ma problemu aby dosiąść się "na trasie" - musi to być jednak wcześniej ustalone. Jeżeli z Twojego miasta wybiera się wieksza grupa uczestników zrobimy wszystko aby zagwarantować Wam transport z Waszego miasta. O tym z jakiego miasta wyruszamy na dany wyjazd informujemy w zakładce "Travel info"

Z kim prowadzone są szkolenia na wyjeździe?

Zajęcia w ramach szkoleń prowadzone są przez profesjonalną kadrę instruktorską FTF - przed każdym z wyjazdów poznajesz skład instruktorski na dany wyjazd.

W jaki sposób uczestnicy mogą testować na wyjeździe sprzęt?

Jeśli na danym wyjeździe planowane są testy sprzętu sportowego, sprzęt dostępny jest u wskazanego instruktora. Dany sprzęt testujemy cały dzień - w przypadku wielkiego zainteresowania konkretnym modelem deski/nart testujący zmieniają się co pół dnia - tak aby każdy zdołał wyrobić sobie opinie :)

Czy osoby, które nie są studentami mogą pojechać na każdy wyjazd?

Oczywiście, że tak, górnej granicy wieku nie ma. Warunkiem uczestnictwa na wyjeździe jest ukończenie 18 roku życia. Chociaż za sprawą zgody opiekunów i od tej zasady zdażają się odstępstwa. Nasze wyjazdy przeznaczone są zarówno dla studentów, jak i dla tych, ktorzy studentami już nie są. Gwarantujemy, że każdy niezależnie od wieku będzie bawił się znakomicie.

Czy organizator rygorystycznie przestrzega dopuszczalnej ilości bagażu?

Przestrzeganie ilości bagażu to nie kwestia organizatora, a panujących przepisów i względów bezpieczeństwa. 20kg to całkiem sporo, a nikt nie będzie ścigał was za 1 czy 2 kilogramy nadwagi. System 1 torba/walizka do 20kg + 1 sztuka sprzętu sportowego+ mały bagaż podręczny sprawdza się w 100% w końcu jedziemy na 1 tydzień ;)

Jak wyglądają apartamenty?

Przy każdym z campów staramy się jak najdokładniej opisać wygląd apartamentów w zakładce "zakwaterowanie". Jeśli dana rezydencja nimi dysponuje, udostępniamy rzuty z "lotu ptaka" poszczególnych apartamentów, a jeśli nie to staramy się opisać je jak najbardziej obiektywnie i dokładnie.

Jaką mam gwarancję, że będę mieszkał w apartamencie ze wskazanymi przeze mnie znajomymi?

Gwarancja w tej kwestii jest 100%-towa, odbieracie klucze razem jako sład do jednego apartamentu. My nie ingerujemy w to z kim chcesz mieszkać - to są Twoje Wakacje;)

Kiedy trzeba płacić za sprzątanie apartamentu?

"Wysprzątane" apartamenty to takie, które po pobycie zostaną doprowadzone do stanu w jakim je otrzymaliśmy. Wówczas opłata za sprzątanie nie będzie potrącona z kaucji. Z całą pewnością w apartamencie nie może być śmieci, brudnych naczyń, żywności w lodówce etc. Podłogi powinny być przetarte (w łazience) lub odkurzone w pokojach.

Jeżeli ze względu na złe warunki atmosferyczne zostaną zamknięte wyciągi, to czy nastąpi zwrot pieniędzy przez dany region?

Zdecydowanie nastawiamy się na to, że wszystkie lub większość wyciągów będzie otwarta. Jeżeli faktycznie wszystkie trasy są zamknięte, większość regionów zwraca pieniądze za niewykorzystane dni jazdy.